הר גרשום

אנשים רבים מזמינים צימר לסוף השבוע בשדה אליעזר רק בשביל לעשות את המסלול של הר גרשום. במאמר זה נסביר מה כולל המסלול, למי הוא מתאים ומה כדאי לקחת אתכם לטיול.

 

מה כולל המסלול?

אם החלטת לשלם עבור לינה בצימר למספר ימים או שהנך תושב אזור הצפון, ככל הנראה אתה טיפוס של נופים וטבע. וכל מי שאוהב נופים וטבע, פשוט חייב לנסות את המסלול של הר גרשום. מסלול זה מאפשר לראות את הטבע במלוא יופיו ולהנות מנופים שלא תזכו לראות בעיר הגדולה.

תחילת המסלול הינה ביישוב שדה אליעזר, משם תצטרכו לטפס קצת בשביל לעלות על הר גרשום, שם ניתן לראות תצפית מדהימה על רמת הגולן, היפיפיה, אצבע הגליל המדהימה וכמובן על צפת. הנופים באזור כה מדהימים עד שקשה לתאר אותם במילים, זו הסיבה לכך שציירים חובבנים ומקצועיים מגיעים להר גרשום עם כל הציוד עליהם ומציירים את מה שהנם רואים מהתצפית. כמו כן, גם צלמים רבים מגיעים עם מצלמה מקצועית אל המקום ושומרים לעצמם זיכרונות באמצעות צילומים שעשו. גם אם אינכם ציירים ואין ברשותכם מצלמה מקצועית, ככל הנראה לא תצליחו להתאפק ותצלמו מספר שוטים בטלפון הנייד.

למרות שהשתמשנו במילה "לטפס", חשוב להבין כי המסלול אינו קשה כלל ומתאים גם עבור אנשים ללא הכנה מוקדמת. דרגת הקושי של המסלול הינה קלה, כך שניתן לעבור את המסלול יחד עם בני זוג, ילדים וכל המשפחה ביחד.

 

בנוסף להר גרשום, תעברו בדרך בין מטעי אבוקדו, שילדים רבים (ומבוגרים) מתלהבים דווקא מהחלק הזה במסלול. אחרי שצילמתם, ציירתם, שתיתם מים ונחתם, הגיע הזמן לרדת מהר גרשום ולאחר הליכה קצרה, המסלול מתחבר אל שביל ישראל המוכר לכולנו.

חלק מהאנשים מסיימים את המסלול בהר גרשום בזמן שהאחרים מעדיפים להמשיך עד המקום בו כביש ישראל נפגש עם כביש דישון. הבחירה בידיכם, והכל, כמובן, תלוי בזמן הפנוי והכוח שיש לכם.

 

מה לקחת?

למרות שהמסלול קל וניתן לעשות אותו בכל ימות השנה, חשוב לקחת אתכם מים.

 

לסיכום,

כמו שציינו מקודם, המסלול הינו קל ומומלץ לכל מי שנמצא באזור מושב שדה אליעזר.