נחל אביב

נחל אביב מושך אליו מאות תיירים מדי חודש וזאת בשל הנופים המרהיבים, מערות עם צורות מאוד מיוחדות ופריחת השקדיות. במאמר זה נסביר לכם על היתרונות של מסלול זה, למי הוא מתאים ומתי הכי מומלץ לבקר שם.

 

נחל אביב – נחל דישון

השביל במסלול זה מחולק לשני צבעים, אדום וכחול. בצבע הכחול מסומן שביל אשר ייקח אתכם ישירות אל נחל אביב, כאשר אם תלכו לפי המסלול אשר צבעו אדום, תגיעו אל נחל דישון ושביל ישראל (שהוא חלק ממנו).

אחת מתופעות הטבע הנדירות שאוספת כאן מאות תיירים מדי חודש, הן המערות. הגשמים שירדו באזור נחל אביב, גרמו ליצירה של מערות בצורות מאוד מיוחדות – גם ילדים וגם מבוגרים נהנים מלצפות בתופעת טבע זו. הילדים אוהבים לעצור ליד המערות, לשבת במעגל, לספר סיפורים מעניינים ולחשוב על צורות שהמערות מזכירות להם. בעוד שהמבוגרים, נוטים להצטלם המון באזורים אלו ולפרסם את התמונות ברשתות חברתיות שונות על מנת לדרבן את החברים שלהם לעשות את המסלול גם.

 

ניתן לעשות מסלול זה בכל ימות השנה, אך התקופה המומלצת ביותר הינה אביב – בגלל הפריחה. בנוסף, אם יתמזל מזלכם, תזכו לראות נשרים ועורבים שבחרו באזור זה כמקום המתאים והבטוח ביותר ליצור בו קן.

 

דרגת קושי

מסלול זה יכול להתאים לכולם, כולל זוגות, ילדים ומשפחות. עם זאת, המסלול אינו אחיד ויש בו חלקים מאתגרים, אך הנכם יכולים "לדלג" עליהם. לדוגמה, באחד הנקודות במסלול, ניתן לפנות אל מערות החניה אשר שימשו כמגורים בעבר. אין ספק כי חלק זה בטיול הוא מעניין מאוד, אך הטיפוס אל מערה זו, הוא מאתגר ולא כל אחד יוכל לעבור אותו. לכן, אם אין ברצונכם לטפס עליות תלולות, ניתן לדלג על חלק זה במסלול.

מעבר לכך, שאר המסלול בדרגת קושי רגילה – החלק של נחל אביב עובר בשביל צר עם קצת סלעים בדרך, כאשר החלק של נחל דישון הינו רחב. חשוב להביא אתכם נעליים נוחות מאוד והרבה מים.

 

לסיכום,

מסלול שהוא "מאסט" לכל מי שנמצא באזור הגליל העליון והסביבה.