נחל קדש

 

נחל קדש, הידוע גם בתור נחל אכזב, נמצא בגליל העליון, ולעומת שאר המסלולים הקיימים באזור זה, מסלול של נחל קדש מתאים לאמיצים ביותר. במאמר זה נסביר מה כולל המסלול ומה החלקים הכי מעניינים בו.

 

מסלול נחל קדש

קודם כל, חשוב להבין כי בגלל דרגת הקושי (בינוני – קשה) של מסלול זה, חשוב לקחת בחשבון כי לעומת שאר המסלולים שיש באזור (נחל אביב, נחל דישון והר גרשום) מסלול זה לא מתאים לכולם. לדוגמה, גם אם אינכם נוטים לצאת לטיולי שטח, ואתם בכלל "אנשי עיר", אך החלטתם לנסות להתחבר לטבע, המסלולים של נחל אביב ונחל דישון יכולים להתאים לכם ולהשאיר טעם של עוד כוון שאינם קשים כלל וכוללים רק הליכה עם קצת עליות וירידות בדרך. בעוד המסלול של נחל קדש מתאים יותר לאנשים שכבר עשו מסלולים דומים בעבר ומתחברים לבילוי מסוג זה.

המסלול של נחל קדש כולל טיפוס על סולמות ומעבר בין אבנים וסלעים לא קטנים.

עם זאת, למרות האתגר העומד בפני מי שרוצה לעשות מסלול זה, החוויה שווה כל רגע וכל סלע שהייתם צריכים לעבור – המפלים המדהימים שיש בדרך, הנופים וההרים. דרך אגב, מי שאוהב, יכול לעשות סנפלינג (בתנאי שלקחתם את הציוד אתכם).

המסלול של נחל קדש מסומן בצבעים לבן, כחול וכתום. הנקודה הסופית של המסלול נמצאת במצודת ישע, משם ניתן להמשיך לפיקניק בגן הלאומי של תל קדש.

במהלך המסלול תעברו בשביל עידן, הנקרא על שם תלמיד בית הספר אשר נהרג במקום זה, תעברו בין מספר מפלים עד שתגיעו למצודת ישע המפורסמת.

 

מצודת ישע

המקום הוקם בשנת אלף תשע מאות שלושים ושמונה, בזמן השלטון הבריטי עד שבמלחמת השחרור הנם עזבו את המקום. לאחר מכן, כוחות הפלמ"ח ניסו מספר פעמים לכבוש את המקום עד שהצליחו. על מנת לחוות את הסיפור, אנו ממליצים להאזין לעמדות קול הנמצאות במקום וזמינות לכל אחד. לאחר מכן, ניתן להמשיך למוזיאון.

 

גן לאומי תל קדש

לאחר מעבר של מסלול לא קל וביקור במוזיאון, הגיע הזמן לנוח והגן הלאומי תל קדש הוא המקום המעולה לכך.